fot. PAP/Paweł Skraba

Kujawsko-pomorskie: Strażacy ugasili pożar po wybuchu w domu; trwa przeszukiwanie gruzowiska

Strażacy ugasili pożar po wybuchu w domu jednorodzinnym w Toruniu. Budynek uległ zawaleniu i obecnie trwa przeszukiwanie gruzowiska. Służby nie mają nadal informacji o osobach poszkodowanych.

„Do wybuchu doszło w budynku jednorodzinnym przy ulicy Wybickiego w Toruniu. Dom całkowicie się zawalił i płonął. Na miejsce skierowano 19 zastępów straży pożarnej” – powiedział dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Toruniu, kpt. Przemysław Baniecki, powiedział, że pożar udało się ugasić i trwa przeszukiwanie gruzowiska.

https://twitter.com/KM_PSP_TORUN/status/1432669529822441472?s=20

„Nadal nie wiemy, czy w budynku w momencie wybuchu były jakieś osoby. Skala zniszczeń jest taka, że nie można jeszcze tego określić. Zakładamy jednak zawsze także najgorszy scenariusz. Dlatego niemal od początku działań na miejscu jest specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Chełmży. Wykorzystuje ona w poszukiwaniach geofon. Na miejsce zmierza także taka sama grupa z Gdańska, której działania wspierać będą psy” – podkreślił kpt. Przemysław Baniecki.

Przyczyna wybuchu także nadal nie jest znana. Policja ewakuowała 70 osób z pobliskich budynków.

„Tam też doszło do zniszczeń, m.in. powybijania szyb. Nie wiadomo też, czy nie zostały uszkodzone ściany” – dodał dyżurny z KW PSP.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl