150 interwencji strażaków po wczorajszych opadach deszczu

Strażacy interweniowali prawie 150 razy po wczorajszych intensywnych deszczach i silnym wietrze nad Polską. Funkcjonariusze usuwali m.in. połamane drzewa i wypompowywali wodę z piwnic zalanych budynków.

Najwięcej interwencji było w województwie mazowieckim, kujawskopomorskim, wielkopolskim i śląskim poinformował Paweł Frątczak. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej zwrócił uwagę na dzisiejsze ostrzeżenia pogodowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

– Synoptycy wydali ostrzeżenia II stopnia o możliwości występowania, do późnych godzin wieczornych, intensywnych opadów deszczu na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. W górach może spaść nawet do 40 litrów na metr kwadratowy, co może spowodować podniesienie się poziomu wody w lokalnych potokach. Poza intensywnymi opadami deszczu w województwach południowych deszcz może padać także w części województwa mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, a także na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Z kolei województwach północnych i centralnych zapowiadane są również silne podmuchy wiatru – powiedział Paweł Frątczak.

Od wczoraj w wielu miejscach w Polsce Południowej strażacy profilaktycznie zabezpieczają workami z piachem budynki zagrożone podtopieniami.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl