Straż Pożarna apeluje o ostrożność przy odpalaniu fajerwerków

Państwowa Straż Pożarna apeluje o ostrożność przy odpalaniu fajerwerków. Przypomina, że w wyniku nieumiejętnego obchodzenia się z nimi, co roku w okresie nocy sylwestrowej dochodzi do poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych.

Dlatego tak ważne jest zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy użytkowaniu fajerwerków. Przypomina o nich rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

Środki pirotechniczne wolno stosować tylko w okresie 31 grudnia – 1 stycznia i mogą je kupować i używać tylko i wyłącznie osoby dorosłe. Nie wolno tych środków odpalać w domach i  na balkonach ponieważ nie możemy przewidzieć trajektorii lotu takiej racy. Z dala od budynków pamiętajmy o zwierzętach. Pamiętajmy też żeby nowy rok powitać żegnając stary, najpierw składając sobie życzenia, a dopiero potem pijąc lampkę szampana, czy mocniejszego alkoholu, a nie odwrotnie. Zbyt często w dalszym ciągu dochodzi w tym okresie do nie tylko okaleczeń ale utraty wzroku, słuchu czy amputacji kończyn – apeluje st. bryg. Paweł Frątczak.

Państwowa Straż Pożarna przypomina, również, że nie wolno podchodzić do fajerwerków, które mimo podpalenia nie rozbłysły na niebie.

Natomiast UOKiK w komunikacie przestrzega, aby fajerwerki kupować tylko z pewnego źródła, a z załączoną instrukcją zapoznać się wcześniej, a nie tuż przed północą.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl