IMGW ostrzega przed silnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnymi opadami deszczu. Na Pomorzu ogłoszono trzeci, najwyższy stopień zagrożenia powodziowego. Zmniejsza się jednak niebezpieczeństwo przelania dużego zbiornika wodnego Srebrniki.

Ulewne deszcze trwają już od kilku dni, szczególnie na Pomorzu, gdzie woda zalała już część ulic. Od środy strażacy byli tam wzywani do interwencji ponad 400 razy.

Najwięcej zdarzeń jest w powiecie kartuskim, następnie miasto Gdynia, Gdańsk oraz Sopot. Obecnie strażacy starają się usuwać na bieżąco wszystkie zdarzenia, które zgłaszają im mieszkańcy – o zalanych ulicach, piwnicach, posesjach, jak również o zalanych przejazdach pod wiaduktami – powiedział rzecznik państwowej straży pożarnej w Gdańsku st. kpt. Łukasz Płusa.

W Gdańsku pojawiło się zagrożenie, że wyleje potok Strzyża, ponieważ poziom wody w zbiorniku retencyjnym Srebrniki osiągał stan krytyczny. Ostatecznie jednak poziom wody obniżył się w nim o kilkanaście centymetrów. Służby porządkowe zabezpieczały ulice workami z piaskiem.

Mamy nadzieję, że nie wyleje. Nasze służby tutaj ciężko pracują, od samej nocy, bo tu całą noc pilnowali. Cały czas tutaj pracują, pilnują, policja jest na miejscu, worki co chwilę widzimy, że przyjeżdżają – mówiła jedna z mieszkanek Gdańska.

Według prognoz wzrost stanów wody może wystąpić także w województwie wielkopolskim.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl