fot. PAP/Radek Pietruszka

Wiceminister M. Woś odznaczył funkcjonariuszy SW za szczególne zaangażowanie w walce z pandemią

Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało działania resortu oraz Służby Więziennej podczas pandemii COVID-19. W spotkaniu wziął udział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Podczas wydarzenia polityk Solidarnej Polski wręczył odznaczenia funkcjonariuszom Służby, którzy szczególnie zasłużyli się w walce z pandemią.

Wiceszef resortu sprawiedliwości zwrócił uwagę, że w trakcie wszystkich fal koronawirusa liczba zakażonych więźniów w naszym kraju była najmniejsza w Europie. Wiceminister Michał Woś podkreślił, że funkcjonariusze Służby Więziennej włączyli się w szereg inicjatyw w ramach walki z koronawirusem.

Obiady dla bohaterów, oddawanie krwi, osocza, przecież setki funkcjonariuszy, ozdrowieńców organizowało też akcje oddawania osocza wtedy, kiedy było to najbardziej potrzebne, ale też działania organizacyjne, chociażby sądownictwo penitencjarne. Właściwie przeszliśmy w pełni jako sądownictwo penitencjarne na działania online. 98 proc. rozpraw w ramach sądownictwa penitencjarnego już jest realizowanych zdalnie i te dane skrócania postępowań penitencjarnych o 15 proc. pokazują, że właśnie wasza skuteczność, wasza sprawna organizacja przynosi owoce i za to dziękuję – powiedział Michał Woś.     

Wiceminister zaznaczył również, że ok. 80 proc. funkcjonariuszy Służby Więziennej dobrowolnie zaszczepiło się przeciw COVID-19.

RIRM

drukuj