fot. PAP/Art Service

MSWiA przedstawiło projekt ustawy o OSP

Resort spraw wewnętrznych i administracji przedstawił projekt wprowadzający dodatki emerytalne dla strażaków i ratowników ochotniczych straży pożarnych.

Pod koniec kwietnia został zapowiedziany projekt ustawy o ochotniczych strażach pożarnych. Zaproponowane przepisy przewidują, że ratownikowi OSP przysługiwałoby dodatkowe świadczenie ratownicze do emerytury z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł. Aby dostać tę kwotę, strażak ochotnik musi posiadać 25-letni staż z tytułu czynnego członkostwa w przypadku mężczyzn oraz 20-letni w przypadku kobiet, a także osiągnąć 65. rok życia w przypadku mężczyzn i 60. rok życia w przypadku kobiet.

Wynagrodzenie otrzymają ci członkowie, którzy brali bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Projekt ustawy ogłosił resort spraw wewnętrznych i administracji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl