fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Kamiński o powalaniu na szefa MSWiA: Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką wziąłem na siebie

Zrobię wszystko, by w sposób profesjonalny poprowadzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do końca kadencji – powiedział nowo powołany szef tego resortu Mariusz Kamiński. Zapewnił, że ta funkcja jest dla niego „ogromnym zaszczytem i wyzwaniem”. Dodał też, że resort nie wymaga radykalnych zmian.

Prezydent powołał dziś Mariusza Kamińskiego na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Kamiński będzie łączył tę funkcję z funkcją koordynatora służb specjalnych.

Jestem w kontakcie i już po rozmowach ze wszystkimi szefami służb MSWiA. Bardzo dobrze oceniam pracę służb podległych ministrowi i wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ jako koordynator służb specjalnych zajmuję się sprawami bezpieczeństwa. Na co dzień współpracuję i służby mi podległe współpracowały i współpracują ze służbami resortu spraw wewnętrznych i administracji. Jest to bardzo dobra współpraca, także spokojnie do końca kadencji będziemy prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób rzetelny, bezstronny, spokojny. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, ogromne wyzwanie. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką wziąłem na siebie – powiedział Mariusz Kamiński.

Dotychczasowa szefowa MSWiA Elżbieta Witek została marszałkiem Sejmu. Wcześniej z funkcji marszałka zrezygnował Marek Kuchciński.

RIRM

drukuj