fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Łódzcy strażacy wezmą udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji

Do Warszawy ma dojechać 15 strażaków z Łodzi, którzy wezmą udział w akcji ratowniczej po trzęsieniu ziemi w Turcji, gdzie w nocy zginęło ponad 900 – podał rzecznik Komendy Wojewódzkiej  Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Łódzcy ratownicy są w gotowości do wyjazdu do południowo-wschodniej Turcji po trzęsieniu ziemi, które nastąpiło w tym rejonie dziś w nocy [czytaj więcej].

„W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji z Łodzi wyjedzie tam 15 ratowników, dodatkowo czterech pozostanie w rezerwie. Są to członkowie Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Łódź” – przekazał mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

„Planowana jest odprawa z łódzkim komendantem miejskim, później pakowanie i wyjazd do Warszawy” – poinformowano.

Jest już co najmniej 912 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, które dziś nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię.

Na obszarach pod władaniem rebeliantów zginęło co najmniej 147 osób, 340 zostało rannych – przekazała agencja Agence France-Presse, cytując działającą tam organizację ratunkową Białe Hełmy.

„Obawiam się, że liczba ofiar śmiertelnych na tych terenach sięgnie setek” – powiedział Associated Press jeden z pracujących na miejscu lekarzy.

Epicentrum trzęsienia, które nastąpiło o godz. 4.17 czasu, znajdowało się na głębokości 10 kilometrów, 37 kilometrów na północy zachód od liczącego ok. 2 mln mieszkańców tureckiego miasta Gaziantep, położonego blisko granicy z Syrią – przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl