Projekt ustawy o zakazie promocji i sprzedaży napojów energetycznych nieletnim trafi do Sejmu

W tym tygodniu do Sejmu ma trafić projekt ustawy, który przewiduje zakaz promocji i sprzedaży napojów energetycznych młodzieży do 18. Roku życia. Przepisy w tym zakresie powstały w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Rozwiązania popiera większość polityków.

Osoby niepełnoletnie mają dziś nieograniczony dostęp do tzw. energetyków. Ten stan utrzymuje się pomimo wiedzy o negatywnym wpływie tego typu napojów na organizmy dzieci.

Autorzy projektu wskazali, że w litrowym opakowaniu jest tyle kofeiny, ile znajduje się w 6-8 filiżankach kawy.

Wiceminister sportu, Anna Krupka, mówiąc o rozwiązaniach, zwróciła uwagę, że resort zajmuje się także niejako zdrowiem.

Te napoje są bardzo szkodliwe dla zdrowia dzieci. Zakaz spożywania tzw. energetyków wpisuje się także w naszą politykę aktywizacji dzieci i młodzieży, ponieważ odsetek otyłych dzieci w Polsce rośnie w bardzo szybkim tempie. Chcemy przeciwdziałać tym wszystkim negatywnym zjawiskom, który mają szkodliwy wpływ na zdrowie dzieci i młodzieży, i do takich zaliczamy także napije energetyczne – zaznaczyła.

W ustawie ma być także zapis o zakazie reklamy napojów energetycznych na wzór przepisów dotyczących wyrobów tytoniowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl