fot. PAP/EPA

Haiti: ponad 40 osób zginęło w powodziach spowodowanych przez ulewne deszcze

Co najmniej 42 osoby zginęły w sobotę i niedzielę w Haiti w powodziach spowodowanych przez ulewne deszcze – poinformowały w poniedziałek władze tego kraju. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia, a 11 uważa się za zaginione.

Powódź zalała ponad 13 tys. domów. Ulewne deszcze spowodowały również osunięcia ziemi i spustoszyły uprawy w dotkniętych już przez klęskę głodu centralnych regionach Haiti.

Premier kraju Ariel Henry poinformował, że współpracuje z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami, aby zminimalizować rozmiar katastrofy. ONZ poinformowała, że Światowy Program Żywnościowy mobilizuje środki na bieżącą pomoc niezbędną przynajmniej 15 tysiącom ludzi.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl