fot. PAP/EPA

Afganistan: liczba ofiar śmiertelnych powodzi wzrosła do 70

Co najmniej 70 osób zginęło, a 56 doznało obrażeń w Afganistanie w wyniku gwałtownych powodzi, które trwają od 13 kwietnia – poinformował w środę w Kabulu rzecznik resortu zarządzania kryzysowego, Abdullah Janan Saik.

Oświadczył on, że około 2600 domów zostało zalanych, a ponad 2 tys. sztuk bydła zginęło. Wysoki poziom opadów odnotowano w ostatnich dniach w 20 z 36 prowincji, w tym w samym Kabulu.

Także w marcu przez Afganistan przeszły ulewne deszcze – w wyniku powodzi w ostatnich 3 tygodniach tego miesiąca zginęło 60 osób.

Zdaniem ekspertów Afganistan, jeden z najbiedniejszych krajów świata, wyniszczony wojnami, które trwają od ponad 40 lat, jest bardzo słabo przygotowany na radzenie sobie ze skutkami zmian klimatycznych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl