fot. PAP/Albert Zawada

PiS domaga się komisji śledczej ws. blokowania KPO

Prawo i Sprawiedliwość domaga się powołania komisji śledczej w sprawie blokowania środków z KPO. Wyjaśnienie tej sprawy to zadanie dla przyszłego składu Parlamentu Europejskiego – podkreślił poseł Waldemar Buda z PiS.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości domagają się, by została powołana komisja śledcza do zbadania sprawy blokowania środków z Krajowego Planu Odbudowy.

– Niezależni eksperci wskazują, że w wyniku blokowania tych środków stracimy od sześciu do szesnastu miliardów euro. To oznacza, że uzgodnienie pomiędzy Donaldem Tuskiem a Ursulą von der Leyen (które podejrzewamy), polegające na tym, że do czasu wyborów będą blokowane, pozbawiło Polaków ogromnej kwoty. To nie może pozostać bez odpowiedzialności, bo dzisiaj na komisjach śledczych zajmujemy się dużo drobniejszymi sprawami. (…) Przyszły Parlament Europejski (w zupełnie zmienionym składzie) musi doprowadzić do śledztwa, jakie wyjaśni, którzy urzędnicy działali na rzecz blokowania tych środków, którzy dogadywali się ze stroną polską, kto reprezentował stronę polską w tych uzgodnieniach – mówił Waldemar Buda.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl