fot. PAP

Miniony rok w polityce

W 2014 roku najszerszym echem odbiła się afera związana z „taśmami prawdy” – powiedział poseł Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS w rozmowie z naszym reporterem podsumował mijający rok w polityce.

Przypomnijmy w połowie roku jeden z tygodników opublikował kompromitujące stenogramy z rozmów najważniejszych osób w państwie, w tym czołowych polityków rządzącej PO.

– PO-PSL przejdzie do historii, jako koalicja afer sprzed lat: hazardowej, Amber Gold, stoczniowej, informatycznej. W tym roku najszerszym echem odbiła się afera związana z „taśmami prawdy”, kiedy usłyszeliśmy jak pogardzają polskim społeczeństwem ci, którzy rządzą naszym krajem, a więc ci, którzy mówili o tym, że państwo polskie jest teoretyczne, że nie ma sensu sojusz z naszymi sojusznikami. Podobno prowadzili prywatne rozmowy, za które zapłacił polski podatnik – powiedział Mariusz Błaszczak.

W sondażu przeprowadzonym dla jednego z dzienników ponad 28 proc ankietowanych wskazało na aferę taśmową, jako najważniejsze wydarzenie minionych 12tu miesięcy.

RIRM

drukuj