[TYLKO U NAS] Pos. A. Sobecka: Nam jako ugrupowaniu Prawa i Sprawiedliwości marzy się, abyśmy byli krajem, w którym żyje się bardzo dostatnio

Nam jako ugrupowaniu Prawa i Sprawiedliwości marzy się, abyśmy byli krajem, w którym żyje się bardzo dostatnio, abyśmy mogli nadążyć za takimi krajami jak Niemcy, Francja. Mamy do tego daleki dystans, ale musimy podnosić płacę, bowiem chcemy, aby ludzie, którzy wyjechali za chlebem mogli do Polski wrócić – stwierdziła poseł Anna Sobecka w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam.

Poseł Anna Sobecka słynie z tego, że jest politykiem, który bardzo często składa różnego rodzaju interpelacje, troszcząc się jednocześnie o dobro Polaków. Tylko w tej kadencji złożyła ich ponad tysiąc.

– Tym razem jest trochę mniej dlatego, że mamy nasz rząd. Jednak tych problemów takich ludzkich jest tak dużo, że wszelkie przepisy, ustawy nie wyczerpują wszystkich wiadomości i stąd właśnie moje interpelacje składane do ministerstw lub premiera, w zależności od tego, z jakimi problemami ludzie się do mnie zgłaszają. Ja nie stosuję żadnego wyścigu. To jest wykładnia mojej pracy w biurze poselskim – powiedziała poseł Anna Sobecka.

Ważnym obecnie temat są kontrowersje wokół podniesienia płacy minimalnej, bo dużą część jej kosztów poniosą przedsiębiorcy.

To prawda, ale myślę, że nasi ekonomiści dobrze tę sprawę rozpracowali. Moim zdaniem do tej pory wszystkie sprawy społeczne, wszelkie podnoszenie płac, nie było z tym jakichś nadzwyczajnych kłopotów. Polacy po prostu za mało zarabiają. Nam jako ugrupowaniu Prawa i Sprawiedliwości marzy się, abyśmy byli krajem, w którym żyje się bardzo dostatnio, abyśmy mogli nadążyć za tymi krajami jak Niemcy, Francja. Mamy do tego daleki dystans, ale musimy podnosić płacę, bowiem chcemy, aby ludzie, którzy wyjechali za chlebem, aby mogli do Polski wrócić – mówiła gość TV Trwam.

Poseł podkreśliła, że za rządów PO-PSL Polska utraciła znaczne kwoty pieniężne.

– Przez 8 lat ich rządów Polska utraciła 264 miliardy złotych tylko dlatego, że dowolnie grasowały mafie VAT-owskie, natomiast wszyscy rządzący jak gdyby nigdy nic nie chcieli tego widzieć, albo tak się umówili. Raport komisji VAT-owskiej pokazuje, że oni o tym wiedzieli i doskonale sobie zdawali z tego sprawę – oznajmiła gość „Polskiego punktu widzenia”.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl