By See File history below for details. - OFFICE OF THE PRESIDENT, ISLAMIC REPUBLIC OF AFGHANISTAN: >> FLAG << (official flag image and description, selected from this page: Country information).>> CONSTRUCTION SHEET << (from web site "Vexilla Mundi").Ten obraz wektorowy zawiera elementy, które zostały zaczerpnięte lub zaadaptowane z tego pliku: National emblem of Afghanistan.svg., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=369517

Afganistan: Rekordowa liczba cywilnych ofiar przemocy

Według raportu misji ONZ w Afganistanie w trzecim kwartale br. przemoc w tym kraju osiągnęła „bezprecedensowe rozmiary”; od 1 lipca do 30 września zginęły 1 174 osoby cywilne, a kolejne 3 139 zostało rannych.

Najbardziej krwawym miesiącem od 2009 roku był lipiec br., kiedy straciło życie 425 cywili.

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 roku zginęły 2 563 osoby cywilne, z czego 261 to kobiety, a 631 dzieci.

Bieżący rok naznaczyła krwawa kampania przed wyborami prezydenckimi, które odbyły się 28 września pośród walk między talibami a siłami rządowymi.

42 proc. zabitych i rannych, to ofiary samobójczych ataków bombowych, 29 proc. zginęło lub odniosło rany w walkach, a 11 proc. stało się ofiarami ataków lotnictwa amerykańskiego i rządowego.

Przedstawiciel ONZ W Afganistanie Tadamichi Yamamoto tak skomentował ten raport: „To, że giną osoby cywilne jest absolutnie nie do zaakceptowania, zwłaszcza, gdy już wszyscy są zgodni co do tego, że nie sposób osiągnąć militarnego rozwiązania konfliktu”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl