fot. PAP/Jacek Turczyk

M. Magierowski: prezydent nie ma przekonania, że szef MON powinien odejść

Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść – powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON, m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

Pan prezydent nie ma przekonania, że pan minister powinien odejść. Pan prezydent chce, aby pewne kwestie drażliwe i wątpliwe, zostały jak najszybciej wyjaśnione, żeby wakaty zostały jak najszybciej wypełnione” – powiedział Magierowski, który był dziś gościem Radia ZET.

Dopytywany o zmiany kadrowe w wojsku dodał, że „prezydent gotowy jest nadal prowadzić dialog, korespondencję z panem ministrem zarówno w tych sprawach, o których mówiliśmy, jak i być może następnych”.

Zaznaczył również, że dotychczasowe wyjaśniania, dotyczące zmian personalnych na najwyższych stanowiskach w hierarchii sił zbrojnych, „na razie są wystarczające”.

Do tej pory na szczęście te zmiany odbywały się w miarę płynnie. Na miejsce generałów, którzy odchodzą – zazwyczaj na własną prośbę – pojawiają się oficerowie, dowódcy równie kompetentni z równie dużym doświadczeniem. Tutaj na razie takich wątpliwości poważnych nie ma” – powiedział Magierowski.

W ubiegłym tygodniu prezydent, zwierzchnik sił zbrojnych Andrzej Duda napisał do szefa MON Antoniego Macierewicza dwa listy. W jednym z nich oczekiwał „niezwłocznego podjęcia stosownych działań” w związku z brakiem obsady ataszatów wojskowych w ważnych państwach sojuszniczych, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. W drugim piśmie prezydent wskazał, że oczekuje wyczerpującej informacji na temat tworzenia wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu. [czytaj więcej]

PAP/RIRM

drukuj