[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda z okazji inauguracji roku akademickiego w WSKSiM: Dziękuję Władzom, Profesorom oraz wszystkim, którzy tworzą tę wyjątkową uczelnię

Dziękuję za to, że od 20 lat budują Państwo środowisko sprzyjające formacji młodych ludzi w duchu społecznej odpowiedzialności, umiłowania Ojczyzny i zachowania dziedzictwa, jakie pozostawili nam św. Jan Paweł II i bł. ks. kard. Stefan Wyszyński – podkreślił w liście prezydent RP Andrzej Duda skierowanym do społeczności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

Z okazji uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, prezydent RP skierował list do władz, pracowników oraz studentów toruńskiej uczelni. List odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W pierwszych słowach Andrzej Duda życzył, aby nadchodzący rok pracy naukowej i dydaktycznej był jak najbardziej owocny i przebiegał bez zakłóceń.

„Po ponad roku trudnych doświadczeń związanych z pandemią koronawirusa przekonaliśmy się jeszcze bardziej, jak wielką wartością jest możliwość osobistego spotkania i bezpośredniej rozmowy. Niewątpliwie jest to również ważny aspekt w życiu wspólnoty akademickiej, której funkcjonowanie trudno sobie na dłuższą metę wyobrazić w formule zdalnego nauczania. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku akademickim nastąpi pełny powrót do tradycyjnych zajęć, a w murach uniwersytetów, akademii, politechnik oraz szkół wyższych na nowo zagoszczą studenci” – wskazał w liście prezydent RP.

Prezydent nawiązał również do misji, jaką powinny realizować wszystkie uczelnie w Polsce.

„Uczelnie pełnią szczególną społeczną rolę, a ich misja pozostaje niezmienna od stuleci. Poszukiwanie prawdy, coraz lepsze rozumienie mechanizmów i zjawisk rządzących światem przyrody, badanie i opis wszelkich przejawów ludzkiej aktywności – to tylko niektóre najważniejsze zadania instytucji naukowych. Należy do nich także kształcenie elit i przekazywanie młodym pokoleniom akademickiego etosu” – wymienił Andrzej Duda.

Prezydent RP wskazał, że jedną z placówek, która w szczególny sposób wypełnia te zadania, jest właśnie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Role te w szczególny sposób wypełniają te uczelnie, które obok przekazywania wiedzy stawiają sobie także za cel krzewienie wartości oraz rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Należy do nich bez wątpienia Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, kształcąca w tak ważnych dziedzinach, jak: dziennikarstwo, nauki polityczne, pielęgniarstwo, czy komunikacja społeczna. Są to zawody i specjalności, w których oprócz wiedzy i merytorycznego przygotowania szczególnie ważna jest etyka. Dziękuję Władzom, Profesorom oraz wszystkim, którzy tworzą tę wyjątkową uczelnię. Dziękuję za to, że od 20 lat budują Państwo środowisko sprzyjające formacji młodych ludzi w duchu społecznej odpowiedzialności, umiłowania Ojczyzny i zachowania dziedzictwa, jakie pozostawili nam św. papież Jan Paweł II i bł. ks. kardynał Stefan Wyszyński” – napisał w liście prezydent RP.

Andrzej Duda życzył całej społeczności akademickiej toruńskiej uczelni pomyślności oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku akademickim 2021/2022.

„U progu nowego roku akademickiego raz jeszcze przekazuję wszystkim Państwu moje najlepsze życzenia. Szczególnie gorąco pozdrawiam studentów zarówno tych, dla których ten rok będzie kolejnym rokiem nauki, jak i tych, którzy rozpoczynają studia. Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności” – podsumował prezydent RP.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl