fot. TV Trwam News

Oczekiwanie na reformę sądownictwa

Czekamy na propozycje prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie reformy sądownictwa, na pewno od razu rozpoczniemy nad nimi prace – zapewnił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak jednak stwierdził, nie sądzi, by posłowie mogli się nimi zająć już na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu.

Prezydent Andrzej Duda w lipcu zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym i nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zapowiedział wówczas podjęcie własnej inicjatywy legislacyjnej w tym obszarze.

– Czekamy na projekt pana prezydenta, zobaczymy, jaki on będzie. Na pewno rozpoczniemy od razu prace nad tym projektem. Tak, że być może, jeśli odpowiednio wcześnie wpłynie ten projekt do laski marszałkowskiej, być może Sejm zajmie się nim, chociaż nie sądzę, że na pierwszym posiedzeniu, ale zobaczymy, poczekajmymówił na antenie Radiowej Jedynki marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Polacy oczekują zmiany w systemie sprawiedliwości i my to wprowadzimy. Tak obiecywaliśmy. Chcemy razem z panem prezydentem wprowadzić zmiany, na które tak naprawdę czekają Polacy – podkreślał marszałek Senatu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj