fot. Paweł Skraba

Uniwersjada 2017. Kowalczuk ze srebrem, florecistki z brązem w drużynie

Kolejne medale wywalczyli polscy sportowcy podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Ze srebra w taekwondo cieszyła się dziś Aleksandra Kowalczuk, zaś brąz zdobyły florecistki w rywalizacji drużynowej.


Kowalczuk w finale kategorii +73 kg przegrała złotym punktem po dogrywce z Koreanką Saebom An.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam otworzyć worek medalowy dla mojego sportu. Jutro jeszcze walczą cztery osoby z drużyny i trzymam kciuki, żeby im też się udało – mówiła Kowalczuk. Co ważne, medal poznanianki jest pierwszym w historii uniwersjad dla reprezentanta Polski w taekwondo.

Zdobywałam medale Mistrzostw Europy juniorów, zahaczyłam prawie o medal na Mistrzostwach Świata seniorów, ale ten medal to taka wisienka. W końcu mam coś fajnego, czym mogę się pochwalić – dodała Kowalczuk.

***

Powody do radości miały również polskie florecistki, które wywalczyły brązowy medal. Nasze panie stanęły na najniższym stopniu podium po wygranej nad Węgierkami 45:31.

Cieszymy się z medalu, aczkolwiek liczyłyśmy na złoto – mówiła Julia Walczyk, liderka polskiego zespołu. Walka o złoto była bardzo blisko, bo Polki toczyły bardzo wyrównany bój w półfinale z Rosjankami. Ostatecznie przegrały go jednym punktem, 39:40.

Trener brązowych medalistek Paweł Kantorski cieszył się z brązowego medalu.

Początkowo w spotkaniu z Węgierkami mieliśmy troszkę problemów, ale tak jest zawsze po pechowo przegranym meczu. Później dziewczyny zaczęły wygrywać i udowodniły, że są dobrym zespołem, który może zdobywać medale – podkreślił.

Sport.RIRM/BP Akademickiej Reprezentacji Polski

drukuj