Uniwersjada w Tajpej: Polski sukces jeszcze przed rozpoczęciem zmagań

Jeden dzień dzieli nas od rozpoczęcia walki o medale w ramach XXIX Letniej Uniwersjady. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji Polska zyskała pierwszy sukces. Akademicki Związek Sportowy został wybrany najlepiej działającą federacją w sezonie 2016/2017.

Dzień przed rozpoczęciem 29. Letniej Uniwersjady polska reprezentacja   zdobyła już pierwszy sukces – na gali organizowanej przez FISU (Światową   Federację Sportu Studenckiego) Akademicki Związek Sportowy otrzymał nagrodę najlepiej działającej federacji w sezonie 2016/2017.

– Muszę przyznać, że to bardzo miłe wyróżnienie. To jest nagroda za wiele lat pracy wielu ludzi, czy to w zarządzie głównym, czy w lokalnych AZS, czy wreszcie sportowców i trenerów – mówił prezes Zarządu Głównego AZS prof. Alojzy Nowak kilka chwil po tym, jak z rąk prezydenta FISU Olega Matytsina odebrał efektowną statuetkę.

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce i jednocześnie największa organizacja akademicka. Powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Obecnie ma ok. 42 tys. członków zrzeszonych w ponad 250 klubach i trenujących w ok. 3 tys. sekcji sportowych.

– Mówimy studentom, że jak chcą być dobrze ukształtowanymi ludźmi, to oprócz nauki powinni uprawiać sport – podkreślił Bartłomiej Korpak, sekretarz generalny AZS.

Uniwersjada w Tajpeju rozpocznie się już jutro. Do rywalizacji o medale przystąpi blisko 8 tys. sportowców z ponad 150 krajów świata. Reprezentacja Polski w stolicy Tajwanu liczy sobie 181 studentów.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl