Uniwersjada 2017. Srebrny medal drużyny w taekwondo

Polskie taekwondzistki Aleksandra Krzemieniecka, Magdalena Leporowska, Patrycja Adamkiewicz i Hanna Okoniewska zdobyły srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w taekwondo w drużynie. W finale Polki przegrały z Serbią 5:36.


Biało-czerwone doskonale spisywały się w hali Taoyuan Arena, pokonując kolejno drużyny Francji 18:16, Węgier 13:12 i Meksyku 10:8. Dopiero w finale lepsze okazały się Serbki.

Gorzej poszło męskiej drużynie w składzie Karol Hołubowicz, Jarosław Mecmajer, Mikołaj Szaferski i Jakub Posadzy. Polacy po pokonaniu Brazylii 27:25 i Mongolii 26:24 przegrali w ćwierćfinale z Kazachstanem 21:22.

Drużynowy medal Polek jest trzecim krążkiem polskich taekwondzistów w Tajpej i jednocześnie w historii ich startów w uniwersjadach. Wcześniej na podium stawali w rywalizacji indywidualnej Aleksandra Kowalczuk (srebro) i Bartosz Kołecki (brąz).

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl