Uniwersjada 2017. Paweł Fajdek najlepszy w finale rzutu młotem

Paweł Fajdek zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem po raz czwarty w życiu stanął na najwyższym stopniu podium podczas uniwersjady.


Paweł Fajdek, który na Tajwan przyleciał kilkanaście godzin przed eliminacjami, doskonale sobie poradził z brakiem odpowiedniej aklimatyzacji. W czasie konkursu nie było wątpliwości, że jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. Wprawdzie pierwszą próbę spalił, a w drugim rzucie uzyskał trzeci wynik, ale w trzecim posłał młot na odległość 79,16 m, co w efekcie dało mu zwycięstwo. W czwartym rzucie osiągnął wynik blisko dwa metry krótszy, a piąty i szósty spalił. Nad drugim w konkursie Białorusinem Pawłem Barejszą miał ponad metr, a nad trzecim Mołdawianinem Sergheiem Marghievem – blisko pięć metrów przewagi.

– To były bardzo trudne i bardzo długie zawody. Dało się niestety odczuć wczorajsze eliminacje. W ogóle nie powinno ich być, z dziewiętnastu startowało nad szesnastu, to mały absurd – mówił Fajdek. – Walka z warunkami, z pogodą, z samym sobą. Wynik 79,16 nie jest najgorszy. Miałem kłopot z tą wilgotnością, przeszkadzało to. Miałem dwa super rzuty, ale ślizgała mi się rękawiczka i rzuciłem w siatkę – mówił Paweł Fajdek.

Paweł Fajdek nastawiał się, by w Tajpej powalczyć z rekordem uniwersjady, który należy od 14 lat do Iwana Tichona, Polski młociarz nie kryje niechęci do zdyskwalifikowanego za doping Białorusina.

Sport.RIRM/BP Akademickiej Reprezentacji Polski

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl