fot. jadwigawisniewska.pl

J. Wiśniewska: Donos posła Budki na Polskę – skandaliczny

To, że pan poseł Borys Budka donosi na Polskę – chce żeby zewnętrzne organy europejskie angażowały się w wewnętrzne sprawy Polski – jest skandaliczne i dyskwalifikujące go jako Polaka – powiedziała Jadwiga Wiśniewska. Poseł do Parlamentu Europejskiego skomentowała w ten sposób apel, jaki w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Die Zeit” wystosował poseł PO.

Polityk Platformy Obywatelskiej wzywa Komisję Europejską do działania: „albo rząd cofnie się ws. wymiaru sprawiedliwości, albo zostaną nałożone sankcje na Polskę”. Poseł RP Borys Budka zaznaczył, że tylko przy nieugiętej postawie UE, polski rząd ustąpi. Polityk skomentował ustawę o ustroju sądów powszechnych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Według niego jest ona nie do przyjęcia.

Borys Budka pytany był również o prezydenckie weta. Jak stwierdził, pokładał nadzieję, że spowodują one  pęknięcia w obozie władzy.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że donos Borysa Budki dyskwalifikuje go, jako Polaka.

To, że pan poseł Borys Budka donosi na Polskę – chce żeby zewnętrzne organy europejskie angażowały się w wewnętrzne sprawy Polski – jest skandaliczne i dyskwalifikujące go, jako Polaka. Niesmakiem w Parlamencie Europejskim odbierane są te ataki, tej histerycznej opozycji, tej targowicy. Przedstawiciele innych państw członkowskich, pochodzą z różnych partii politycznych, mimo że różnią się i to znacznie bardziej niż polskie partie polityczne, nigdy nie pozwalają sobie na tak haniebne i podłe działania – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Po opublikowaniu ustawy o ustroju sądów powszechnych, KE wszczęła postępowanie wobec Polski o naruszenie unijnych przepisów w zakresie praworządności. Sprawa ta 31 sierpnia będzie przedmiotem prac Parlamentu Europejskiego. 31 sierpnia eurodeputowani podejmą ten temat z wiceszefem KE Fransem Timmermansem.

RIRM

drukuj