Uniwersjada 2017. Sztafeta 4×400 metrów kobiet mistrzem Uniwersjady

Siódmym złotym medalem kończą 29. Letnią Uniwersjadę w Tajpej polscy sportowcy. Biało-czerwoni pożegnali się z tajwańską stolicą kapitalnym zwycięstwem żeńskiej sztafety 4×400 metrów na lekkoatletycznym stadionie.


Polki biegnące w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty wygrały w czasie 3:26,75 i drugą na mecie sztafetę Ukrainy wyprzedziły o prawie pięć sekund. Już na pierwszej zmianie Polki na czoło wyprowadziła Hołub, która w Tajpej wcześniej zdobyła złoto w bieg na 400 metrów. Baumgart, Wyciszkiewicz i Święty musiały tylko utrzymać przewagę. I zrobiły to w doskonały sposób.

To drugi medal dla Polski w ostatnim dniu zmagań na lekkoatletycznym stadionie. Kilkadziesiąt minut wcześniej srebrny medal w sztafecie 4×100 metrów zdobyły Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska.

Występ sztafety 4×400 metrów był ostatnim startem Polaków w Tajpej, choć impreza oficjalnie zakończy się dopiero w środę. Biało-czerwoni kończą studenckie igrzyska z dorobkiem 25 medali – siedmiu złotych oraz dziewięciu srebrnych i dziewięciu brązowych. W tej chwili Polacy zajmują dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Z kolei lekkoatleci ulegli tylko Japonii. Polscy przedstawiciele królowej sportu zdobyli w Tajpej 14 medali – sześć złotych oraz po cztery srebrne i brązowe.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl