Uniwersjada w Tajpej: polscy szermierze kandydatami do medali

Mocna reprezentacja polskich szermierzy aspiruje do medali 29. Letniej  Uniwersjady. Nie chcę odpowiadać klasycznie, że będziemy walczyć, ale  mamy naprawdę mocną grupę – mówi Piotr Bortel, jeden z trenerów  szermierzy.

– W szpadzie kobiet mamy młodzieżową mistrzynię Europy, brązową medalistkę z drużyny z MŚ, z pierwszej drużyny szpady męskiej mamy dwóch  zawodników, którzy byli na seniorskich Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata, czyli Filipa Broniszewskiego i Daniela Marcola. Kandydatami do medalu są też choćby florecistka Hanna Łyczbińska, czy szablistka Marta Puda – wymienia Piotr Bortel.

Optymistycznie do startów podchodzą także zawodnicy.

– Bardzo fajnie byłoby zdobyć medal, najlepiej złoty, ale konkurencja jest bardzo mocna. Mamy silną ekipę i liczę, że w tym roku będzie więcej medali z szermierki, nie tylko jeden. Wszyscy przyjechaliśmy tutaj z ambicjami medalowymi – mówi szpadzista Filip Broniszewski.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl