fot. Paweł Skraba

Uniwersjada Tajpej 2017: skoczkowie do wody mierzą w finały

Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak będą reprezentować Polskę w skokach do wody podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Naszym pierwszym celem są finały – mówi ich trener Andrzej Kozdrański. Ich pierwszy start już w poniedziałek.

Polacy wystartują w trzech konkurencjach – w skokach z trampoliny jednometrowej, trzymetrowej oraz w synchronie z trzymetrowej.

 – Jesteśmy dobrej myśli. To jest sport nieprzewidywalny, więc trudno powiedzieć, jakimi rezultatami zakończymy start, ale jesteśmy optymistami – mówi Lesiak.

Rzeszutek, który rok temu niemal do ostatniej chwili był pewny udziału w igrzyskach w Rio de Janeiro, a przez niesprawiedliwy system odpadł w ostatniej chwili, twierdzi, że już o tej szansie nie myśli.

– To był trudny orzech do zgryzienia, bo dałem wiele, żeby pojechać do Rio, ale trzeba zacisnąć zęby i walczyć dalej. Myślę, że jeszcze nie wykorzystałem całego potencjału – mówi.

– Miesiąc temu mieliśmy Mistrzostwa Świata i są tutaj zarówno medaliści tych mistrzostw, jak i Mistrzostw Europy. Wygląda na to, że konkurencja będzie dosyć mocna – dodaje Kozdrański, który dwadzieścia lat temu też był na uniwersjadzie, ale jako zawodnik.

– Miło jest mi powspominać i znowu uczestniczyć w tej imprezie – mówi.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj