Kolejny sukces Kacpra Majchrzaka – srebro na 100 m stylem dowolnym w pływaniu

Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polski pływak, do srebra na 200 metrów stylem dowolnym, dorzucił dziś taki sam krążek na dystansie o połowę krótszym.


Po pierwszej pięćdziesiątce Kacper Majchrzak był piąty, ale znakomicie finiszował. Bardzo niewiele brakowało mu do zwycięzcy, bo Ryan Joseph Held był ledwie 0,02 sekundy szybszy.

To już dziesiąty medal Polaków w Tajpej. Obecnie biało-czerwoni mają na koncie 498 medali w historii letnich i zimowych uniwersjad. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że tylko godziny dzielą nas od medalu nr 500.

Paweł Skraba/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl