Uniwersjada 2017. Kacper Majchrzak srebrnym medalistą Uniwersjady w Tajpej

Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polski pływak zajął drugie miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym i wynikiem 1:46,19 ustanowił nowy rekord Polski.


Majchrzak rozpoczął spokojnie, po pierwszej sześćdziesiątce był dopiero szósty, ale później płynął bardzo szybko. W połowie dystansu plasował się na piątym miejscu, po kolejnych pięćdziesięciu metrach był trzeci, a finiszował tuż za Litwinem Danasem Rapsysem.

Świetny finisz kolegi z toru obok, ostatnio ja wygrałem na Pucharze Świata, a on teraz. Poszło wszystko zgodnie z planem, ustanowiłem nowy rekord życiowy i rekord Polski, więc jest krok do przodu. Bardzo się z tego cieszę – mówił Kacper Majchrzak.

To czwarty medal zdobyty jak na razie przez polskich sportowców w Tajpej. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli trzy krążki w turniejach indywidualnych szpadzistów – Aleksandra Zamachowska złoty, Kamila Pytka srebrny, a Filip Broniszewski brązowy.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl