[TYLKO U NAS] Prof. M. O. Jędrysek o prof. J. Szyszko: Jeśli miałbym go opisać jednym słowem, to powiedziałbym, że był to człowiek szlachetny

Myślę, że nigdy jego zaufania nie zawiodłem. Profesor właśnie taki był, że potrafił zaufać. Jeśli miałbym go opisać jednym słowem, to powiedziałbym, że był to człowiek szlachetny. Ostatni raz spotkaliśmy się 8 października, wyglądał na zmęczonego – mówił prof. Mariusz Orion Jędrysek w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Profesor Mariusz Orion Jędrysek od wielu lat ściśle współpracował ze śp. prof. Janem Szyszko.

– Znaliśmy się z prof. Janem Szyszko od 2005 roku. Zarówno on, jak i ja byliśmy już wtedy tytularnymi profesorami. Tak się składa, że bardzo dobrze się rozumieliśmy i uzupełnialiśmy od właściwie pierwszego momentu. Pan Profesor zaprosił mnie wtedy do współpracy w zakresie geologii. Po jakimś czasie powiedział mi, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, żeby ze mną współpracować. Ja zaś przedstawiłem mu plan tego, co należy w zakresie geologii zrobić i to zostało w 2005 roku przyjęte, a potem już realizowane – mówił poseł.

Prof. Szyszko wspierał, dając przy tym dużą swobodę – podkreślił gość TV Trwam.

– Myślę, że nigdy jego zaufania nie zawiodłem. Profesor właśnie taki był, że potrafił zaufać. Jeśli miałbym go opisać jednym słowem, to powiedziałbym, że był to człowiek szlachetny. Ostatni raz spotkaliśmy się 8 października, wyglądał na zmęczonego. Pamiętam, że kiedy jechaliśmy do mnie do domu, to zatrzymaliśmy się po drodze, żeby mógł kupić kwiaty mojej żonie. Był człowiekiem bardzo światłym, ale zawsze potrafiącym poradzić się kogoś innego, a to jest bardzo wartościowe – podkreślił prof. Mariusz Orion Jędrysek.

Prof. Jan Szyszko zostawił po sobie wiele ciepła, dobroci, ale również swoisty polityczny testament.

– Po pierwsze, gospodarka, jeśli chodzi o Polskę. Pan Profesor zawsze kończył każdą swoją wypowiedź, że tak naprawdę tu chodzi o sprawy gospodarcze i Polska jest wzorem, potrafimy się sami zorganizować. Ja myślę, że prof. Jan Szyszko był na świecie numerem jeden, jeśli chodzi o sprawy klimatyczne. Musimy pamiętać, że w praktyce to właśnie Profesor zorganizował trzy razy COP – powiedział geolog.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl