[TYLKO U NAS] prof. J. Szyszko o kłamstwach nt. organizatorów marszu św. Huberta: Tym, którzy starają się siać dezinformację, widocznie coś się pomyliło

Dowiedziałem się ze środków społecznego przekazu, dowiedziałem się z licznych telefonów z różnych środków społecznego przekazu, które informują mnie, że będę szedł na czele pochodu i z Ojcem Dyrektorem i że jesteśmy organizatorami tego. (…) Tutaj widocznie bardzo mocno pomyliło się tym, którzy starają się siać – może nawet celowo – dezinformację – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja prof. Jan Szyszko, były minister środowiska. 

Polityk odniósł się zarówno do marszu św. Huberta, jak również do konferencji „Jeszcze Polska nie zginęła” – wieś –rok później”. Oba wydarzenia odbędą się 12 maja w Warszawie.

Poprzednia konferencja dotycząca wsi zorganizowana została w ubiegłym roku w Toruniu, z okazji setnej rocznicy objawień w Fatimie – przypomniał prof. Jan Szyszko.

– Rok temu, z okazji stulecia objawień fatimskich, odbyła się wielka konferencja na terenie Torunia pod hasłem „Jeszcze Polska nie zginęła” – wieś”. Ta konferencja była poświęcona sprawom związanym z tym, co dzieje się i działo się w Polsce, a mianowicie przez rozpowszechniane przez koła liberalno-lewackie różnego rodzaju teorie zmierzające ku temu, aby człowiek był w gruncie rzeczy przedmiotem, a podmiotem stałyby się zwierzęta i drzewa – zwrócił uwagę poseł.

W zeszłym roku podjęta została decyzja o organizacji konferencji, która będzie kontynuacją tego, co miało miejsce w 2017 roku w Toruniu – zaznaczył były minister środowiska.

– W zeszłym roku zadecydowaliśmy, że po roku zrobimy powtórną analizę na temat tego, co się zmieniło w układzie polskim z punktu widzenia wniosków, które wtedy zostały sformułowane, które są zawarte w książce. (…) W tej chwili ta konferencja –tak, jak się umówiliśmy – jest powtarzana i odbędzie się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, dokładnie rok później. Bardzo przepraszamy, że nie może się odbyć w Sejmie, ale ze względu na występujące różnego rodzaju protesty i okupacje Sejmu musieliśmy zmienić miejsce. (…) Głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski przy współpracy bądź z udziałem Katedry Teologii Pastoralnej UKSW – poinformował gość „Aktualności dnia”.

Tego samego dnia, co konferencja „Jeszcze Polska nie zginęła” – wieś – rok później” w stolicy odbędzie się marsz św. Huberta. Prof. Jan Szyszko podkreślił, że pomysł zorganizowania takiego marszu pojawił się już ponad rok temu, a podchwyciło go Ekologiczne Forum Młodzieży, które podjęło się trudu organizacji tego wydarzenia.

– Rok temu, gdy organizowaliśmy takie luźne rozmowy wśród leśników, prowadzone w ministerstwie, wówczas przy moim udziale, jak również przy udziale ówczesnego dyrektora generalnego Lasów Państwowych, stwierdziliśmy, że dobrze by było, gdyby w stulecie odzyskania niepodległości polskie leśnictwo zorganizowało marsz św. Huberta z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Tego rodzaju luźne rozmowy były prowadzone i z tego co wiem Ekologiczne Forum Młodzieży podchwyciło ten projekt i organizuje w tym roku w Warszawie marsz św. Huberta właśnie z okazji stulecia odzyskania niepodległości, jak również z okazji stulecia objawień fatimskich, gdyż akurat to kończy się stulecie objawień fatimskich – wskazał poseł.

Polityk skomentował również nieprawdziwe informacje, sugerujące, że w marszu św. Huberta, który ma być rzekomo marszem niezadowolonych z rządów PiS na wziąć udział zarówno on sam, jak również Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dowiedziałem się ze środków społecznego przekazu, dowiedziałem się z licznych telefonów z różnych środków społecznego przekazu, które informują mnie, że będę szedł na czele pochodu i z Ojcem Dyrektorem i że jesteśmy organizatorami. To nie ma nic wspólnego z naszą organizacją. Tutaj widocznie bardzo mocno pomyliło się tym, którzy starają się siać – może nawet celowo – dezinformację, dlatego że rzeczywiście organizujemy debatę na temat Polski, na temat wsi i na temat tego, co zmieniło się w ciągu obecnego roku, ale w imię debaty naukowej. Natomiast to jest związane z marszem patriotycznym młodzieży, która zorganizowała się w Ekologicznym Forum Młodzieży raczej w kierunku obrony wartości chrześcijańskich, katolickich, w obronie patriotyzmu – wyjaśnił były minister środowiska.

Całość rozmowy z prof. Janem Szyszko w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl