fot. PAP/Andrzej Grygiel

Premier przedstawi nowy harmonogram szczepień

Dziś premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowy harmonogram szczepień oraz zmiany, które zostaną wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień. Jednym z poważnie rozważanych pomysłów jest szczepienie w miejscach pracy – mówił minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 20 870 przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 461 osób. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii wyniosła ponad 2 mln 200 tys., z czego 52 392 osoby zmarły.

Ostatniej doby wykonano 80 088 testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, z czego 27 399 antygenowych. Wykryto 20 870 zakażeń – podało Ministerstwo Zdrowia.

W walce z pandemią mają pomóc szczepienia. Dziś zostanie przedstawiony nowy harmonogram i zmiany wprowadzone do Narodowego Programu Szczepień.

– Będziemy z panem premierem prezentować zmiany, które spowodują, że system będzie prostszy, bardziej elastyczny, a w konsekwencji będzie można szczepić więcej osób i szczepienia będą wykonywane szybciej. To wszystko jest konsekwencją tego, że od II kwartału do Polski będzie przyjeżdżało – przynajmniej zgodnie z deklaracjami producentów – o wiele więcej szczepionek – zapowiedział w Radiu ZET Michał Dworczyk.

W I kwartale do Polski dotarło nieco ponad 6 mln szczepionek. Jak mówił minister, tylko w kwietniu trafi do nas blisko 7 mln. Szef kancelarii premiera pytany był także o ewentualne szczepienia w miejscach pracy.

– Jest to jeden z bardzo poważnie rozważanych pomysłów. Dzisiaj pan premier będzie je prezentował w sposób kompleksowy. (…) Chcemy, żeby szczepienia mogły się odbywać wszędzie, gdzie tylko jest to bezpieczne z punktu widzenia pacjenta. Chcemy, żeby w sposób znaczący zwiększyła się liczba osób zarówno mogących prowadzić kwalifikacje do szczepień, jak i wykonywać same szczepienia – podkreślił pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Z niedawnego badania IBRIS wynika, że ok. 70 proc. Polaków chce się zaszczepić.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl