PAP/Grzegorz Momot

Premier zapowiada pomoc w wysokości do 200 tys. zł dla mieszkańców Małopolski na odbudowę po stratach spowodowanych przejściem trąby powietrznej

Nie tylko doraźna pomoc, ale też pomoc na obudowę budynków mieszkalnych zniszczonych przez trąbę powietrzną w wysokości do 100 tys. zł bądź do 200 tys. zł w zależności od oszacowanych strat, będzie jak najszybciej mieszkańcom udzielona – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier odwiedził w piątek popołudniu tereny w Małopolsce zniszczone w wyniku trąby powietrznej.

Podkreślił, że „cała Małopolska dzisiaj powinna być w myślach i sercu wszystkich Polaków”.

„Cieszę się, że nie ma ofiar śmiertelnych, nie ma osób mocno rannych. Dziękuję jeszcze raz wszystkim służbom” – dodał szef rządu.

 

Jak mówił, na miejscu pracują m.in. służby energetyczne, porządkowe, mundurowe?

„Dziękuję Państwowej Straży Pożarnej, dziękuję Ochotniczym Strażom Pożarnym, które błyskawicznie zjawiły się tutaj na miejscu i przez całą noc pracowały ramię w ramię ze strażakami z PSP nad przykryciem dachów, by ludzie mogli jako tako przeczyć noc. Udało się zabezpieczyć szeregów budynków” – mówił Mateusz Morawiecki.

Jak zaznaczył, obecnie odbywa się teraz szacowanie strat.

„W krótkim czasie najbliższych kilku dnia i za całą pewnością postaramy się pomóc tak, żeby nie tylko ta doraźna pomoc finansowa, która już dzisiaj, jutro jest wypłacana, już środki są na rachunku w gminie, ale także pomoc na obudowę budynków mieszkalnych, na remonty do wysokości do 100 tys. zł bądź do 200 tys. zł w zależności od wysokości oszacowanych strat, będzie mieszkańcom jak najszybciej udzielona” – zadeklarował premier.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl