fot. Radio Maryja

28 lat od powstania Radia Maryja – w sobotę wspólne świętowanie w Toruniu

W najbliższą sobotę słuchacze Radia Maryja spotkają się w Toruniu na corocznym świętowaniu powstania rozgłośni. Nie zabraknie wspólnej modlitwy czy występów artystycznych.

Rocznica powstania Radia Maryja to spotkanie ludzi świadomych. Świadomych własnej tożsamości narodowej, kulturowej, a także wiary.

– Radio mocno uświadamia katolików, przywołując naukę Kościoła, Pismo Święte, poprzez modlitwę włącza ich w życie Boże – mówi pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny Tomasz Pitucha.

Rozgłośnia powstała z potrzeby ludzkich serc. Teraz będzie świętować już 28. rocznicę powstania.

– Zaczęło się z niczego, z myśli, z natchnienia i z odpowiedzi na to natchnienie wielu ludzi, za co bardzo Panu Bogu dziękujemy. Będziemy dziękować w Arenie Toruńskiej – wskazuje o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel i dyrektor Radia Maryja.

A sobotni program jest bardzo bogaty, o czym mówi o. Grzegorz Woś.

– Zaczynamy informacjami, komunikatami, ogłoszeniami o godz. 12.00 Później jest różaniec, razem ze słuchaczami o 12.30, a po różańcu zaczynają się koncerty, część artystyczna – zapowiada o. Grzegorz Woś CSsR.

Centralnym punktem spotkania będzie uroczysta Msza święta, której w tym roku będzie przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. Pełny plan uroczystości dostępny jest [tutaj].

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl