fot. flickr.com

Pierwszy milion Polaków w Pracowniczych Planach Kapitałowych

Pierwszy milion Polaków zaufał i zapisał się do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Liczba ta wzrasta każdego dnia. PPK to dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania, który ma być tworzony wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo.

Od 1 lipca do programu weszły przedsiębiorstwa, które zatrudniają powyżej 250 osób. Co pół roku będą dołączały nowe – mniejsze. Polski Fundusz Rozwoju, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia, zakłada, że do PPK zapisze się 7-8 mln Polaków.

„Pierwszy milion uczestników PPK! Miło mi poinformować, że liczba pracowników oszczędzających w @MojePPK zgłoszonych przez pracodawców 250+ do PFR przekroczyła milion. Ta liczba codziennie rośnie, a partycypację na I etapie poznamy do połowy XII” – przekazał na Twitterze szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Zgodnie z przepisami, pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl