fot. twitter.com/DanielObajtek

PKN Orlen przekazał Centrum Zdrowia Dziecka 150 tys. zł na paliwo dla karetek

W związku z epidemią koronawirusa PKN Orlen przekazał Instytutowi Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 150 tys. zł. Darowizna pokryje tam zapotrzebowanie na paliwo dla karetek medycznych przez trzy miesiące – podał w środę płocki koncern.

Informując o darowiźnie, PKN Orlen przypomniał, że oddział pediatryczny Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka został przekształcony w oddział zakaźny dla dzieci z podejrzeniem COVID19. Spółka wspomniała przy tym, że na walkę z koronawirusem przekazała dotąd, w tym poprzez swa korporacyjną Fundację Orlen, łącznie ponad 100 mln zł, a większość tych środków trafiła na potrzeby służby zdrowia.

„PKN Orlen przekazał Instytutowi Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka darowiznę w wysokości 150 tys. zł. Kwota w całości pokryje zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące” – oznajmił w komunikacie płocki koncern.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że Fundacja Orlen od lat wspiera polską służbę zdrowia, a w obliczu szczególnie trudnej sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa, konsekwentnie zwiększa swoje zaangażowanie w tym zakresie.

„Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy łącznie już ponad 100 mln zł. Środki te zostały przeznaczone między innymi na zakup masek medycznych, kombinezonów ochronnych czy sprzętu medycznego, w tym karetek i urządzeń odkażających” – zaznaczył Daniel Obajtek.

Szef płockiego koncernu ocenił przy tym, że „darowizna przekazana Centrum Zdrowia Dziecka pozwoli na sprawne funkcjonowanie transportu medycznego, w tym przewozów pacjentów, krwi czy zespołów transplantologicznych”.

„Jednocześnie warto podkreślić, że inne placówki ochrony zdrowia wciąż mogą ubiegać się o dotacje celowe ze środków naszej fundacji” – dodał Daniel Obajtek.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że jego korporacyjna Fundacja Orlen, wspierając służbę zdrowia, pomaga także od wielu lat Centrum Zdrowia Dziecka. Wspominając o dotychczasowym wsparciu dla tej placówki, płocki koncern wymienił m.in. przekazane tam nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych specjalistyczną opieką.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl