fot. flickr.com

Słubice: Dofinansowanie Szpitala Powiatowego

Szpital Powiatowy w granicznych Słubicach (Lubuskie) otrzymał z Ministerstwa Zdrowia 8,5 mln zł dofinansowania na modernizację i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz budowę lądowiska dla śmigłowców. Łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 12 mln zł.

Przed południem odbyło się uroczyste podpisanie umowy w tej sprawie z udziałem minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego i wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.

W trakcie briefingu po podpisaniu dokumentu szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska wskazywała na znaczenie tego dofinansowania.

– To jest dofinansowanie takich przedsięwzięć, na które powiat, który jest w specyficznej i trudnej sytuacji, nie było do tej pory stać. Tam ważna jest także sprawa budowy lądowiska dla śmigłowców, bo ten szpital jest na Oddziale Ratunkowym bardzo mocno obciążony, ponieważ jest tam bardzo duży ruch przygraniczny. To jest ta specyfika Słubic – powiedziała minister Elżbieta Rafalska.

Pieniądze z projektu mają posłużyć Szpitalowi Powiatowemu w Słubiach także m.in. na zakup sprzętu medycznego w tym przewoźnego rentgena, inkubatora, stołu operacyjnego czy respiratora.

RIRM/PAP

drukuj