[TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Tak jak ateiści z Moskwy próbowali narzucić nam komunizm, tak ateiści z Brukseli usiłują nam narzucić genderyzm

Tak jak ateiści z Moskwy próbowali narzucić nam komunizm, tak ateiści z Brukseli usiłują nam narzucić genderyzm. Jednak tak jak wygraliśmy z bolszewikami, tak możemy wygrać z ateistami z Brukseli. Potrzeba mobilizacji, modlitwy, maksymalnego wysiłku i otwarcia się na pomoc Boga – podkreślił ks. prof. Dariusz Oko w rozmowie z portalem Radia Maryja.

Ks. prof. Dariusz Oko, który od 15 lat zajmuje się tematyką ideologii gender, zaznaczył, iż homoideologia to wojna o duszę narodu. Dodał, że nie wiadomo, w jakim kierunku nastąpi jej rozwój w Polsce, ale mamy szansę wygrać.

– Ateiści, genderyści wypowiedzieli nam kolejną wojnę. Przegrali w szaleństwie komunizmu, a ponieważ nie uwierzyli w Boga, to muszą mieć jakąś namiastkę. To są sieroty po komunizmie. Sieroty po komunizmie mają dzisiaj genderyzm i tym próbują atakować. To jest wojna. W wojnie trudno przewidzieć wynik: możemy wygrać, możemy przegrać. Jednak musimy się całkowicie mobilizować (…). Wiemy, że oni mają potęgę, pieniądze, media, nie jest łatwo, ale mamy szansę. Tak jak wydawało się, że trudno będzie wygrać z bolszewikami w 1920 r., ale jednak się udało dzięki mobilizacji, dzięki modlitwie – podkreślił kapłan.

Rozmówca Radia Maryja zwrócił uwagę, iż obecni ateiści z Europy Zachodniej, którzy wcześniej popierali komunizm – popierają teraz genderyzm.

– To jest taki „różowy marksizm”, marksizm-lesbianizm. Tak jak ateiści z Moskwy próbowali narzucić nam komunizm, tak ateiści z Brukseli usiłują nam narzucić genderyzm. Tak jak wygraliśmy z bolszewikami, tak możemy wygrać z ateistami z Brukseli. Oni mają duże wpływy w Unii, ale Unia nie jest z nimi – to trzeba rozróżnić. My chcemy być w Unii Europejskiej, ale nie chcemy absurdalnej ideologii genderowej, szalonej podobnie jak komunizm, którą wyznają niektórzy oficjele Unii Europejskiej – mówił ksiądz profesor.

Ekspert wskazał, iż dzisiaj szczególnie potrzeba działania w mediach, gdyż to one są polami bitwy.

– Całe szczęście, że są takie media jak Radio Maryja – miejsca prawdy oraz obrony przez zalewem kłamstwa i nienawiści (…). Mamy do czynienia z wojna duchową. Wcześniej mieliśmy wojnę fizyczną z karabinami, teraz mamy wojnę, którą toczy się w mediach, na uczelniach. To jest wojna o prawdę, wojna z ideologią, tylko żeby wygrać, trzeba się mobilizować. Mamy szansę, ale od nas zależy, czy ją wykorzystamy. Dzięki mobilizacji wygraliśmy z bolszewikami z Moskwy i teraz dzięki mobilizacji możemy wygrać z neobolszewikami, genderystami z Brukseli. Potrzeba mobilizacji, modlitwy, maksymalnego wysiłku i otwarcia się na pomoc Boga – akcentował ks. prof. Dariusz Oko.

Monika Bilska/RIRM

drukuj