fot. twitter.com

Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wystartują razem do PE

Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wystawią wspólne listy do Parlamentu Europejskiego.

Polityków tych trzech formacji łączy przede wszystkim chrześcijańska wizja Europy. Kolejnym celem – jak powiedział prof. Mirosław Piotrowski, europoseł z Ruchu Prawdziwa Europa – jest także walka o życie i rodzinę.

Hasłami, które spajają te ugrupowania są wolność i normalność – podkreślił polityk.

– Wartości chrześcijańskie są na pierwszym miejscu. Nie ukrywamy, że lansujemy cywilizację życia w Unii Europejskiej. Opowiadamy się za normalnością, a nie promowaniem LGBT i innych tego typu zjawisk. Natomiast, jeśli idzie o kwestie techniczne to od dawna postulujemy odbiurokratyzowanie Unii Europejskiej przez kasowanie bezsensownych regulacji, które krępują Europejczyków, nie narzucanie im cenzury w internecie – akcentował prof. Mirosław Piotrowski.

Eurodeputowany był pytany także o ewentualny start tych trzech formacji w podobnej formule w wyborach do polskiego parlamentu. Jak przyznał prof. Mirosław Piotrowski zależy to od wyników wyborów do europarlamentu.

RIRM

drukuj