Van Orden z EKR: Chciałem, aby wycofano rezolucję o Polsce

Bez komentarza – powiedział po Konferencji Przewodniczących szef Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber, do której należą posłowie PO. To m.in. jego frakcja, S&D czy ALDE Verhofstadta poparły pomysł przygotowania w Parlamencie Europejskim rezolucji dotyczącej sytuacji w Polsce. W imieniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów sprzeciw wobec głosowania nad tym dokumentem w przyszłym tygodniu wyraził brytyjski poseł Geoffrey Van Orden.

– Podczas Konferencji Przewodniczących namawiałem do tego, aby wycofać rezolucję o Polsce. To nie powinno być przedmiotem dyskusji. Mieliśmy już w tym roku wyczerpującą dyskusję na temat Polski.  Premier polskiego rządu przybyła z wizytą do Parlamentu Europejskiego, a wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził Warszawę. Już dosyć powiedziano na ten temat. Kwestia Polski to sprawa polityków tego kraju. Musimy spojrzeć na to, co dzieje się ostatnio w innych krajach, gdzie ludzie np. próbują wtrącać się w wewnętrzne sprawy danego państwa. Niestety inne grupy polityczne podczas wczorajszej Konferencji Przewodniczących nie poparły mojego stanowiska i dlatego ta rezolucja będzie – mówił poseł Van Orden.

W Brukseli z rezolucją czekano, aż do opublikowania opinii Komisji Weneckiej.  Włączenia tego dokumentu do parlamentarnej agendy nie poparła też frakcja Marine Le Pen – Europa Narodów i Wolności.

Dawid Nahajowski, Bruksela

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl