Audyty w strukturach regionalnych PO

W Platformie Obywatelskiej zarządzono kolejne audyty w strukturach regionalnych, m.in. na Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskim, Łódzkiem i Małopolsce.

Zdaniem polityków PO, nie należy się spodziewać decyzji o ich rozwiązaniu. Wcześniej takie rozstrzygnięcia zapadły w dwóch województwach.

Pod koniec marca Zarząd Krajowy PO rozwiązał struktury partii na Dolnym Śląsku. Tym samym pozbawił funkcji ich szefa Jacka Protasiewicza, jednego z głównych oponentów partyjnych lidera tej partii Grzegorza Schetyny. Zarząd PO rozwiązał też struktury w Lubuskiem. Konieczność takich decyzji tłumaczono m.in. silnymi konfliktami wewnętrznymi w obu regionach.

Poseł PiS Marek Suski mówi, że Platforma przechodzi głęboki kryzys, który zmierza ku rozpadowi partii.

– Świadczy to o głębokim kryzysie w Platformie Obywatelskiej. O nieudolności też Schetyny, który rozgrywa swoje prywatne zawiści, złości mszcząc się na działaczach, którzy kiedyś mu podpadli. I tak było we Wrocławiu, gdzie wiadomo było, że nie lubi Dudkiewicza. Widać wyraźnie, że Platforma przechodzi głęboki kryzys, który zbliża się do momentu destrukcji tej partii. Niektóre sondaże pokazują, że ma około 12% poparcia. To oznacza, że połowa posłów gdyby doszło do wyborów nie wejdzie do Sejmu. Tylne ławy rozglądają się, co z sobą zrobić – czy iść do .Nowoczesnej czy może zakładać nową partię? A to jest początek końca – powiedział poseł Marek Suski.

Przeciwnicy partyjni Schetyny audyty w strukturach regionalnych, postrzegają, jako odwet za brak poparcia dla obecnego przewodniczącego podczas grudniowych wyborów wewnętrznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl