PO przygotowuje wniosek o votum nieufności dla Mariusza Błaszczaka

W ciągu kilku najbliższych dni Platforma Obywatelska ma przygotować wniosek o dymisję ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, zapowiedział poseł tej partii Marcin Kierwiński.

Wcześniej szef PO Grzegorz Schetyna mówił, że jeśli do końca ubiegłego tygodnia nie zostanie odwołany wiceminister Jarosław Zieliński, złożony zostanie wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Uzasadnieniem ma być według PO – chaos w Policji, a dowodem sprawa śmierci Igora Stachowiaka.

Kolejny wniosek totalnej opozycji do której należy PO jest zdumiewający – ocenił poseł Adama Abramowicz, z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Akurat minister Mariusz Błaszczak jest ministrem wyróżniającym się. Tak sprawne przeprowadzenie Światowych Dni Młodzieży, czy szczytu NATO, który przebiegł bez żadnych zakłóceń. Brak poczucia zagrożenia, bo przecież trzeba się Polaków zapytać czy i jak widzą Policję, a widzą ją dobrze[…]. Składać teraz wniosek o odwołanie tak dobrego ministra to jest rzeczywiście jakiś polityczny chocholi taniec – akcentował poseł Abramowicz.

W związku z wydarzeniami dotyczącymi śmierci Stachowiaka, to właśnie szef MSWiA odwołał komendanta dolnośląskiej policji, jego zastępcę do spraw prewencji oraz komendant miejskiego we Wrocławiu. Rzecznik Komendy Głównej insp. Mariusz Ciarka informował, że trwa procedura zwolnienia policjanta, który użył na komisariacie paralizatora. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl