Antyklerykalna nagonka prasowa – Symfonią nienawiści

Aktualna antyklerykalna nagonka prasowa nie ma na celu oczyszczenia, ale jest zorganizowaną symfonią nienawiści – powiedział ks. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP podczas Mszy Krzyżma św. w Archikatedrze Przemyskiej.

W ostatnim czasie media, począwszy od tygodnika „Wprost” przypuściły atak szkalujący dobre imię ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.

Takie ataki na kapłanów są związane z ogromnym oddziaływaniem Ewangelii – wskazał dziś metropolita przemyski. Dzieje Kościoła pokazują, że głos Ewangelii budzi sumienia – jednych nawraca na drogę zbawienia, a innych pobudza do nienawiści – powiedział ksiądz arcybiskup.

Jak stwierdził, sympatia wobec Kościoła po wyborze Papieża Franciszka „musiała zaniepokoić wrogów Kościoła i krzyża”, którzy znaleźli okazję do ataków na Kościół i kapłanów, a „w tym roku także na biskupów”.

– Może przestraszyć, a przynajmniej osłabić ich głos. Po cóż mają mówić o Bogu i sprawiedliwości, o grzechu i śmierci Chrystusa za nasze i ich grzechy, o odpowiedzialności i sądzie. Aktualna antyklerykalna nagonka prasowa nie ma na celu oczyszczenia, bo przywołuje prawdziwe lub rzekome fakty sprzed kilkunastu lat; i to wcale niebędące przestępstwami skoro nie były osądzone. Jest ona zorganizowaną symfonią nienawiści i strachu wobec inaczej myślących – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Dlatego też – jak dodał – niszczone są pisma, które są krytyczne wobec narzuconej linii oficjalnej.

– Niewygodne Radio Maryja i TV Trwam od lat jest bólem i przyczyną intelektualnej niestrawności dla salonów, lansujących modę tzw. otwartości i poprawności politycznej. Najbardziej jednak bolesne i niebezpieczne w tym zamieszaniu nie jest to, że seria zorganizowanych napaści krzywdzi konkretnego księdza czy biskupa, ale to, że nie brak jest także duchownych, którzy uwierzyli w siebie, w swoją mądrość i dołączyli do tych tzw. reformatorów Kościoła. Zamiast załatwiać sprawy wewnątrz poszli do wrogów – szukają sławy – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański wydał oświadczenie ws. medialnych ataków. Napisał w nim, że został przesadnie pomówiony a kapłani, którzy w tym pomagali wybrali sposób najgorszy z możliwych – samozwańczy sąd na łamach prasy. Metropolita gdański dodał jednocześnie, że przebacza tym kapłanom i prosi ich o to samo, jeśli czują się skrzywdzeni.

Oświadczenie ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego ws. medialnych ataków (czytaj) 

Oświadczenie zostało odczytane podczas Mszy Krzyżma św. w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Trójcy w Gdańsku-Oliwie.

Dziś także w Kościołach sprawowane są Msze św. Wieczerzy Pańskiej. Transmisja Eucharystii z Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie rozpocznie się o godz. 18.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl