fot. PAP/EPA

Obecność Ojca Świętego w Polsce szansą dla cywilizacji miłości

Obecność Ojca Świętego Franciszka w naszym kraju da odpór ideologiom cywilizacji śmierci – czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Kongres Kobiet Konserwatywnych.

Stowarzyszenie wyraża wielką radość z zapowiedzi Papieża o organizacji Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

Radość jest tym większa, iż organizatorem będzie miasto Kraków, z którego to w 1978 roku kardynał Karol Wojtyła wyruszył na Stolicę Piotrową.

Cieszy również postawa nowego papieża Franciszka, który nawiązuje w swoim nauczaniu do nauk największego w naszej historii Polaka powiedziała Ewa Jemielity – wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia.

– Wyznacznikiem dla działania są właśnie nauki błogosławionego Jana Pawła II, papieża Benedykta XVI i obecnie papieża Franciszka. Przywiązanie do wartości rodziny, tradycji chrześcijańskich i małżeństwa rozumianego jako związek kobiety i mężczyzny są bezdyskusyjnym trzonem nauki współczesnego Kościoła. Mamy nadzieję, że obecność Ojca Świętego w naszym kraju na ŚDM, odeprze ideologię cywilizacji śmierci, wskaże młodym jak wielkie znaczenie ma przywiązanie do idei cywilizacji miłości, która stoi na straży i sprzeciwia się cywilizacji śmierci – powiedziała Ewa Jemielity.

Ewa Jemielity podkreśla, że musimy się dziś sprzeciwić niebezpiecznej ideologii gender. Zwraca uwagę na organizację reprezentowaną prze takie osoby jak Henryka Bochniarz, Magdalena Środa czy Kazimiera Szczuka.

– Te Panie próbują przez krzykliwą obecność w mediach main-streamowych usytuować się na scenie politycznej, społecznej i udawać, że są głosem reprezentującym szerokie rzesze Polek i Polaków. Myślę, że musimy się temu mocno sprzeciwić, ponieważ jest to medialna promocja środowiska propagującego tzw. aborcję, In-vitro, wychowanie seksualne małych dzieci, ideologię gender. Ich obecność i nachalność w mediach może wywołać wrażenie, że te poglądy są pożądane i reprezentowane przez większość obywateli – dodaje Ewa Jemielity.

Audio MP3
Pobierz

 

RIRM

drukuj