fot. PAP/Radek Pietruszka

K. Szczerski: E. Macron zaprosił A. Dudę jako gościa honorowego na obchody święta narodowego Francji

Prezydent Francji zaprosił prezydenta Polski jako gościa honorowego na obchody święta narodowego Francji 14 lipca, a Andrzej Duda zaprosił Emmanuela Macrona jako gościa honorowego na obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej – poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Francuski przywódca rozpoczął w poniedziałek dwudniową oficjalną wizytę w Polsce; jest to jego pierwsza wizyta w Polsce. Emmanuel Macron rozmawiał już z prezydentem Andrzejem Dudą. Następnie francuski prezydent spotka się też z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrami jego rządu, odbędzie wizytę w parlamencie oraz spotka się z przedstawicielami społeczności francuskiej w Warszawie i polskimi środowiskami kulturalnymi.

„Prezydent Emmanuel Macron zaprosił prezydenta Polski jako gościa honorowego na tegoroczne obchody święta narodowego Francji 14 lipca w Paryżu; również Wojsko Polskie będzie defilować we francuskiej stolicy. Prezydent Duda zaprosił z kolei prezydenta Macrona jako gościa honorowego na uroczystości 100-lecia Bitwy Warszawskiej; wojsko francuskie będzie więc defilowało w Warszawie” – powiedział prezydencki minister.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl