fot. PAP/Paweł Supernak

Prezydent A. Duda: Chcielibyśmy zintensyfikować inwestycje między Polską a USA; jest zielone światło, żeby amerykańskie firmy miały jak najlepsze warunki funkcjonowania w naszym kraju

Jest zielone światło, by amerykańskie firmy miały w naszym kraju jak najlepsze warunki do inwestowania – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że na przestrzeni ostatnich lat to się już w ogromnym stopniu udało, bo obroty handlowe pomiędzy Polską a USA wzrosły o 50 procent. Prezydent wskazał, że ten progres jest widoczny.

– On się przejawia w różnych aspektach. My kupujemy dzisiaj np. gaz skroplony ze Stanów Zjednoczonych, ale to są także i chociażby ostatnio zapowiedziane wielkie inwestycje amerykańskich firm w Polsce, które ja przyjmuję z wielką radością i cieszę się z tego. Uważam i zawsze uważałem, – także z moich rodzinnych doświadczeń – że my mamy świetnie przygotowane kadry, jeżeli chodzi o najnowocześniejsze technologie, jeżeli chodzi o kadry informatyczne – powiedział Andrzej Duda. 

Polski prezydent podkreślał również, że polska chce zintensyfikować wzajemne inwestycje, ułatwić wymianę gospodarczą i jeszcze większy nacisk położyć na to, żeby rozwijały się inwestycje pomiędzy naszym krajem i Stanami Zjednoczonymi.

 

RIRM

drukuj