fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent udaje się do Stanów Zjednoczonych i Kanady

Prezydent Andrzej Duda udaje się we wtorek z wizytą do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie potrwa tydzień.

Najpierw prezydent Andrzej Duda przybędzie do siedziby Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Zaplanowana jest rozmowa z sekretarzem generalnym, Antonio Gutterresem.

– Na pewno jednym z tematów będą kwestie związane z bezpieczeństwem, czyli konflikt trwający w naszej części Europy, ale również to, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, w kontekście wpływu na globalne bezpieczeństwo. Druga kwestia dotyczy rocznicy rezolucji ONZ, która jest pokłosiem działania prezydenta Andrzeja Dudy w ramach Trójmorza, czyli nacisku, który prezydent kładzie na rozwój infrastruktury, na zacieśnienie współpracy – mówiła Małgorzata Paprocka, minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Drugim przystankiem wizyty będzie Kanada. Prezydent Andrzej Duda jako pierwszy w historii prezydent Polski odwiedzi zachodnią część kraju: prowincje Kolumbię Brytyjską i Albertę.

Spotkania, które odbędzie, będą dotyczyły wzmacniania współpracy gospodarczej. O bezpieczeństwie prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z premierem Kanady, Justinem Trudeau, w bazie marynarki wojennej w Esquimalt. W Kanadzie Andrzej Duda weźmie też udział w konferencji wodorowej. Nie zabraknie akcentów polonijnych i spotkania z rodakami, których w Kanadzie mieszka ponad milion osób.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl