fot. pixabay.com

Rząd chce przyspieszyć finansowanie inwestycji z KPO

Trwa posiedzenie rządu. W porządku obrad jest m.in. projekt usprawniający finansowanie inwestycji z części pożyczkowej KPO.

Rząd zajmie się przygotowanym przez resort funduszy i polityki regionalnej projektem nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Chodzi o usprawnienie wdrażania KPO w kontekście wykorzystania dodatkowej puli pożyczki w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, która została uwzględniona w rewizji planu. Projekt umożliwi podpisywanie i rozliczanie – w euro – inwestycji z części pożyczkowej KPO w przypadku budowy morskich farm wiatrowych.

Do Polski trafiło w poniedziałek ponad 6 mld euro w ramach pierwszej transzy z Krajowego Planu Odbudowy. W sumie z KPO Polska ma dostać prawie 60 mld euro, w tym przeszło 25 mld stanowić mają dotacje, a 34,5 mld preferencyjne pożyczki. Pieniądze te muszą zostać wydane do końca 2026 roku.

Poza kwestiami związanymi z KPO rząd omówi dziś także projekt zmian w Kodeksie pracy w zakresie ochrony pracowników przed szkodliwymi substancjami. Nowelizacja to efekt zmian w przepisach unijnych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl