fot. pixabay.com

Prezydent zawetuje ustawy legalizujące tzw. aborcję?

Od szefa Gabinetu Prezydenta RP słyszymy, że polska konstytucja chroni życie. Może to wskazywać, że Andrzej Duda zawetuje każdy z projektów wymierzonych w nienarodzonych, które są obecnie procedowane w Sejmie. Potężna manipulacja dotyczy projektu Trzeciej Drogi, który – poprzez tzw. przesłankę psychiczną – w praktyce zmierza do tzw. aborcji na życzenie.

Wszystkie cztery projekty zmierzające do upowszechnienia tzw. aborcji, jakie znalazły się w Sejmie, zostały skierowane do sejmowej komisji nadzwyczajnej. Wszystkie cztery wpisują się w politykę śmierci, gwałtownie ograniczają prawną ochronę życia poczętego dziecka. Także projekt Trzeciej Drogi, który – wbrew temu, co mówią jego autorzy – nie jest powrotem do stanu prawnego sprzed orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, bo zostawia furtkę określaną jako tzw. przesłankę psychiczną dającą pole do potężnej manipulacji, od której uzależnione będzie życie i śmierć dziecka.

Procedowane regulacje to kontynuacja polityki wymierzonej przeciwko nienarodzonemu ludzkiemu życiu.

Od października mamy nową władzę. Ich zdaniem dyskusja o in vitro została zakończona sukcesem. Trwa dyskusja na temat tabletki „dzień po” – mówiła Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W sprawie in vitro, gdzie jedno życie oznacza śmierć lub zamrożenie innych ludzkich istnień, prezydent nie sięgnął po weto, choć finansowanie metody przyczyni się do jej upowszechnienia. Weta prezydent użył w przypadku tabletki „dzień po”, która ma też działanie wczesnoporonne.  Pozostanie pytanie o to, co zrobi prezydent w sprawie czterech projektów ustaw, jakie dziś są w Sejmie.

Uważam, że oni nie są w stanie żadnego przegłosować – powiedział Marcin Mastalerek, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Szef Gabinetu Prezydenta RP nakreślił scenariusz, w myśl którego projekty, jakie zgłosiła koalicja, mogą utknąć w politycznych kłótniach, co przecież będzie oznaczało utrzymanie obecnych regulacji lepiej chroniących życie.

Mamy konstytucję, która chroni życie – podkreślił Marcin Mastalerek.

Taka deklaracja wskazuje, że w sprawie czterech projektów ustaw wymierzonych w życie Andrzej Duda sięgnie po weto. Oczekują tego od niego obrońcy życia, którzy w niedzielę przeszli w Narodowym Marszu Życia.

Panie prezydencie, proszę przypominać orzeczenie z 28 maja 1997 roku. Prosimy o orędzie do parlamentu i o orędzie do narodu w tej sprawie – apelował Marek Jurek, były marszałek Sejmu.

Mowa o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 1997 r., które wyraźnie wskazuje, że ochrona życia zapisana w konstytucji obejmuje dziecko również na wczesnym etapie rozwoju, to znaczy w fazie prenatalnej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl