fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA rozbiło największą międzynarodową grupę wyłudzającą podatek VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozbiło największą międzynarodową grupę wyłudzającą podatek VAT. W jej skład wchodzili obywatele z 11 państw. Skarb Państw na tym procederze utracił 1,3 mld złotych.

CBA zatrzymania 8 osób dokonało na terenie województwa lubuskiego i mazowieckiego. W akcji wzięło udział ponad 120 funkcjonariuszy.

– Działania białostockiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego doprowadziły do rozbicia międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. W ramach tego śledztwa nasi funkcjonariusze zatrzymali 8 osób, które wprowadziły do obiegu fikcyjne faktury VAT opiewające na kwotę 1,3 mld złotych. Faktury były wystawiane głównie za handel elektroniką – powiedział Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

W skład grupy przestępczej, jak poinformował rzecznik, wchodzili zarówno obywatele Polski jak i obcokrajowcy, m.in.: z Danii, Rumunii, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Chin i Malezji. Funkcjonariusze CBA próbują ustalić pozostałych członków grupy i ich role w procederze. Dotychczas zatrzymane osoby stanęły już przed prokuraturą.

Zatrzymane osoby trafiły do prokuratury regionalnej w Warszawie, tam usłyszały zarzuty. Nasi funkcjonariusze w ramach tego postępowania przeszukali ponad 40 adresów podkreślił Temistokles Brodowski.

Obecnie w zainteresowaniu zespołu śledczego znajduje się ponad 1000 firm zarówno polskich jak i zagranicznych. Dotychczas we wszystkich wątkach przedstawiono zarzuty 26 podejrzanym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl