fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało kolejne cztery osoby, które mały nielegalnie wywozić leki za granicę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby, które miały działać w grupie przestępczej nielegalnie wywożącej leki z Polski za granicę – dowiedziała się PAP. Grupa miała wywieźć lekarstwa za blisko 140 mln zł.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w czwartek PAP, że zatrzymań dokonali agenci z białostockiej delegatury CBA. Wcześniej w tej sprawie – w maju CBA zatrzymało siedem osób – podał w rozmowie z PAP.

„W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszych czynności w tym śledztwie” – zaznaczył.

Wywiezione za granicę medykamenty, których później brakowało w naszych aptekach, znajdowały się na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w kraju.

Według śledczych rozbita przez CBA w maju grupa od początku działalności – od 2014 roku mogła współpracować z ponad 6,5 tys. aptek i punktów aptecznych z całej Polski. Skupowano z polskich aptek leki będące w wykazie Ministerstwa Zdrowia, jako zagrożone brakiem dostępności na terenie Polski i sprzedawano je drożej za granicą.

Zatrzymane osoby trafią do podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku i tam usłyszą zarzuty – powiedział PAP Brodowski.

PAP/RIRM

drukuj